13 Nisan 2012 Cuma

Daha fazla E-ticaret!

Omn Portal ürünümüzde kullandığımız sipariş formuna bir kaç ay önce "alış veriş sepeti" özelliğini katıp "üyelik sistemi" ile birleştirerek e-ticaret sitesi olarak kullanacağımızı dönüştürdüğümüzü duyurmuştuk

Siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni E-ticaret modülümüzü katkılarınız, talep ve isteklerinizle geliştirmeye devam ediyoruz. Bizimle çalışmayı tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

İşte e-ticaret modülüne eklenen yeni özellikler:

- Ürüne özel indirimli fiyat girme özelliği

Bir ürününüze özel indirim yapacağınız zaman, bunu web sitenizde belirgin bir şekilde eski fiyatında üzerini çizerek göstermek istiyebilirsiniz. Bunu yapmak için yönetici alanınızdan ürünü girerken yada düzenlerken "İndirimli Fiyatı" hanesine ürünün indirimli fiyatını yazmanız yeterli. Eski fiyatın üzeri otomatik olarak çizilecek ve ürün indirimli fiyatı belirgin şekilde görüntülenecektir. 

- Taban fiyatına göre bedava kargo tanımlama
Web sitenizde ürünlerinizi satarken belli bir fiyattan sonraki alımlarda nakliye (kargo) ücretini müşterilerinize ödetmek istemeyebilirsiniz. Bu durumda yönetici alanınızın siparişler kısmında ki ayarlar bölüme girip "Ücretsiz Kargo İçin En Az Tutar" bölümüne taban fiyatı yazmanız yeterlidir. Örnekte görüldüğü gibi 100TL'yi geçen alışverişler müşterilerinizin hesaplarına kargo bedeli eklenmeyecektir.

 
- Sabit kargo fiyatı
Ürünlerinizi satarken sabit bir kargo fiyatı uygulamak istiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz. Yönetici alanınızın siparişler kısmında bulunan ayarlar sayfasında ki "Kargo Ücreti" alanına yazdığınız tutar, ücretsiz kargo tutarının altında ki tüm alışverişlere otomatik olarak eklenecektir. Sabit kargo fiyatı özelliği sayesinde ürünlerinizi eklerken nakliye fiyatını eklememenin kolaylığını yaşayabilirsiniz.

- Üyelik gerektirmeyen alışveriş seçimi özelliği
Eğer müşterilerinizin sattığınız ürünleri defalarca kez alacağını düşünmüyor yada insanların alışveriş yaparken üye olmalarının artık gereksiz bir ayrıntı olduğunu düşünüyorsanız bu özellik tam size göre. Yönetici alanınızın siparişler kısmında ki ayarlar bölümünde bulunan "Alışveriş için üyelik şartı olsun mu?" sorusuna "Hayır" seçimini uygularak ziyaretçilerinizin üye olmadan alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Üye olmadan yapılan alışverişlerin yönetici sipariş bilgilerini görmesi açısından üye olarak yapılan alışverişlerden bir farkı yoktur. Üye olmadan yapılan alışverişlerde de tüm bilgileri (nakliye-fatura vb.) yönetici alanınızdan görebilirsiniz. 

Üye olmadan alışveriş yapabilme özelliği, kullanıcı adı ve şifreleri akılda tutmayı sevmeyen müşteriler için hazırlanmıştır.

- Sizin de benzer bir özelliğe ihtiyacınız mı var? 

Hemen www.omnportal.com/formlar adresinde ki "revize başvurusu" formunu doldurun, yazılım ekibimiz sizin için de çalışsın.

Hiç yorum yok: